Ramazan Hoş Geldi

Haziran 27 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

Gökyüzünün melekleri
Devran eder felekleri
Bu ayda ikram edenin
Zayi olmaz emekleribeton

Babam ve Ben

Haziran 15 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

1926 yılında babaannem bu kez  düşük yapmamak için babamı doğurmaya memleketi Rodos’a gidiyor. Bir İtalyan doktorun yardımıyla doğan babama dursun ve yaşasın diye Durmuş Yaşar ismini kulağına okuyorlar. Güzel sesli hafız Bilal ile güzel Necla’nın kızı babaannem Rodos’u son kez görüyor.

Rodos’ta limandan gemi ayrılırken babaannemin neler hissettiğini düşünmeye çalıştım ben de  yıllar sonra ayrılırken ayni limandan. Uzanıp giden sahildeki narenciye bahçelerine son kez bakışını, artık var olmayan  el değmemiş kıyıları hayal ettim. Geride kalan  akrabaları, sevdiklerini ve  eski  güzel konakta düğün gecesini ardında bırakıp hüzünlü İzmir’e dönüşü.

 

Babalar Gününüz Kutlu Olsun

Haziran 15 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

bugün gazetesi

TEHLİKELİ OYUNLAR

Mayıs 26 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

Milli Görüş siyasetinden gelen ve 11 yıldır iktidarda olan bir grup politikacı Türkiye’de milli olan  ne varsa silmeye çalışıyorlar. Başbakan Erdoğan ve arkadaşlarından sözediyoruz. Bu siyasi dönüşüm acı derslerle dolu.

Evet, Kafka’nın roman kahramanı da böceğe dönüşürdü. Ama o hiç değilse böcek kabuğunda bile insani değerlerini korurdu. Bizimkiler ise terkettikleri “milli kimlik” yerine “milli değerlere düşman” bir kabuğa bürünmüş görünüyorlar. Üstelik Türk milletini ya da ulusunu yok etmek için en vahşi en düşmanca adımları atmaktan çekinmiyorlar. Peki neyin adına ve kim için çalışıyorlar?

 

19MAYIS GENÇLİK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Mayıs 19 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

19 MAYIS 1919 MİLLİ RUHUN LİDERİ MUSTAFA KEMAL’İN MONDROS MÜTAREKESİNE ŞAMARIDIR.BİZİ TUTSAK ETMEK İSTEYENLER HİÇ UNUTMASIN LİDERİMİZ ÖLMEDİimagesCAMQ23P4

HIZLI TREN FACİASINDAN SONRA YAZDIĞIM KÖŞE YAZIM

Mayıs 14 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

 HÜKÜMET NE YAPARSA İYİ YAPAR 2004
Hükümetin hiçbir icraatını eleştirmek mümkün değil.bu güne kadar gelmiş geçmiş en aklı başında icraat yapan hükümete güzelleme yazmadan insan duramıyor. Düşünüyorum da , bu kadar halk desteği, zengin fakir güven ve istikrara susamış milletimizin bonkörlüğü sayesinde önü açılan hükümet enflasyonu şıp diye düşürürken IMF’ye ihtiyacımız olmadığını söylediler.
Bugün IMF’yi bir ay erken çağırmaları da havalar soğumadan görüşelim diye elbette, yoksa 11milyar dolarlık iç borç ödemesi bahane. Ne olacak onu ellerinde topaç niyetine döndürürler.artan döviz açığımızı da yabancı sermaye ile fonluyoruz. Bunun oranı yüzde ellileri çoktan geçmiş olsa da bağımsız ve IMF’siz düşünce kurmayları kişi başına düşen milli gelirin iki yılda acayip arttığını söylediler.bizden iyi bildiklerine eminim.İşsizlik diye sorunumuz zaten yok. Hepiniz evinize bir hizmetçi tutsanız, apartmanınıza da bir kapıcı hiç işsizlik sorunu kalmayacak biliyoruz.
THY:Bir çöküş efsanesi diye yazmıştım şubat ayında gazetemizde yayınlanmıştı. Arada insan gazetecilik yapmak istiyor işte!Bu konu medyamızda aylar sonra yer buldu. Araştırmalar RJ’lerin üretim hatasının teknik genel müdür yardımcısı tarafından bilindiğini ortaya çıkardı ve sorun olmadığı anlaşıldı. Bu teknik bir meseleydi ve gecikmeler kadar bile yolcuları ilgilendirmezdi. Uçak düşünce teknik meseleyi gözden geçirmek için devlet demiryollarıyla “hızlandırılmış” işbirliği önerilecek sanırım.Hız denince artık aklımıza tren geliyor.60 yıldır çürüyen proje hayata geçirildi . şimdi gel de hükümeti övme!yapılamayan ne varsa, el değmedik hangi konu tozlu raflarda bekliyorsa hükümet hayata geçiriyor. Bazılarının hayatı pahasına ama ne yapalım o kadar kusur kadı kızında bile bulunur değil mi? Bundan dolayı ben hiç eleştirmiyorum yetkilileri.
Bu yaz günleri en güzeli gazete okumak diye düşünüyorum. Yazmak değil valla.
“Van’da bir kamyonda 81 kilo eroin ele geçirildi.2yıl içinde 136 operasyon gerçekleştiren emniyet 1ton 332 kilo uyuşturucu ele geçirdi.” Van aşiretler beldesi denilen yer miydi?
“istanbul’da onbinlerce işportacı yılda 4 katrilyonluk bir pazara hükmediyor.İşportacılık beceri gerektirmediği ve vergi verilmediği için tercih . ediliyor.” Demek beceri gerektiren ve vergi verilen işler var memlekette!
“gümrüklerde ele geçirilen kaçak ürünlerin değeri 400 trilyon lirayı buldu.2003’de 334 kişinin soruşturması devam ediyor.”
“1ocak 2005 tarihi Türkiye için yeni ,çok farklı bir dönemin başlangıcı olacak. Paradan sıfır atmak her hükümetin hayaliydi ancak gerçekleştiremedi.”
“TCDD Genel müdürü Karaman:Hızlandırılmış tren yok.o normal tren .öyle deseydik kimse binmezdi.”
“THY teknik genel müdür yardımcısı Temel Kotil: RJ konusunda 2aydır tartışıyoruz..kimse bir şey bilmiyor …bilmesini istemiyoruz ki…Bu uçakların Türkiye’ye gelişine girmeyeceğim.O yüzden geçelim…”
“Atina’da 7Eylül 99’da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde çöken
bir(yazıyla bir adet)binanın mimar ve müteahhidine 5’er yıl hapis cezası verildi. Bir bina 39 ölü için bu ceza verildi. Türkiye’deki depremde 17.000 kişi ölmüştü.”
Hükümet haklı bence. 38 kişinin hızlandırılmış trende öbür dünyaya avdet etmesi istifa falan gerektirmez. Hükümet olmak demek senden öncekiler gibi olmak demektir. Onlar 17.000 ölünün hesabını verdi mi ki şimdi hükümete laf ediliyor.en güzeli siyasette söylenenlere kulak tıkamak ve dosdoğru yola devam etmektir. Hızlandırılmış olursa daha da iyi olur tabii ki….
İnsanlar olmasa ne güzel idare edilir memleket, şu gazeteciler de olmasa daha iyi tabii ki…ben hükümete tamamen katılıyorum.

Devamını Gör

  • Nevval Sevindi

Manisa Soma Kömür Madeninde Katliam Gibi Kaza

Mayıs 14 2014bir Yorum Kategori: Güncel

fa10d149620ced1e08290939225ef76c_1319101145

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız

Nisan 23 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

23Nisan1929kutlu olsun.Millet ortak sevinçleri,bayramları ve acılarında ortak olanlara denir. Neşe dolmalı insan.Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız.Bu gün daha çok anlıyoruz onu.

Katıl Hayata Sergisi açıldı

Nisan 3 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

katılhayata_hlarge

Katıl Hayata Sergisi

Nisan 3 2014Yorum Yapılmamış Kategori: Güncel

http://www.ntvmsnbc.com/id/25507851/

 

Sayfa 1 / 15112345...Sonraki »